>> BURC YORUMLARI <<

 • Fitch Türkiye’nin notunu değiştirmedi

  1Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’nin “BBB-” ile “yatırım yapılabilir” seviyedeki kredi notunu ve “durağan” not görünümünü teyit etti.

  Fitch Ratings’ten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notunun “BBB-” ve not görünümünün “durağan” olarak korunduğu bildirildi.

  Açıklamada, teyit kararına Türkiye’nin mali disiplinini 2015’te gerçekleşen iki seçime rağmen korunması gerekçe gösterilirken, şu ifadelere yer verildi:

  “Mali disiplin 2015’te iki çekişmeli seçime rağmen korundu. Genel kamu açığının gayri safi yurtiçi hasılaya (GSYH) oranı yüzde 1,3’den yüzde 1,2’ye düştü. Bunun sonucunda, aynı kredi notuna sahip olan ülkelerde ortalama yüzde 42,6 seviyesinde bulunan kamu borcu/GSYH oranı 2015 sonu itibarıyla yüzde 32,6’ya geriledi.”

  Öte yandan, açıklamasında sığınmacılara ve artırılan güvenlik önlemlerine yönelik harcamaların bütçe üzerinde baskı yaratabileceğine işaret eden Fitch Ratings, ayrıca jeopolitik görünümün de kötüleştiğini ileri sürdü.

  Okunma Sayısı ; 682 views

  Fitch Türkiye’nin notunu değiştirmedi Benzer Yazılar

  İŞKUR’a işsizlik ödeneğini almak için bu yılın ocak ayında 153 bin 636 kişi başvurdu. Kurum, önceki aylardan işsizlik ödeneği başvurusu

  Toplam 1 Yorum Yapılmış

  1. Latisha demişki 25 Aralık 16 12:09 

   I aprctpiaee you taking to time to contribute That’s very helpful.

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Fitch Türkiye’nin notunu değiştirmedi Etiketler